Menu Zavřeno

V Závětří ONLINE? Aneb lesní školka v době virové

Koho by ještě před pár týdny napadlo, že někdy budeme vytvářet něco takového, jako je V Závětří ONLINE…. Ale i takové věci se stávají a zvláštní doba si žádá zvláštní řešení. Z týdne na týden jsme zůstali všichni vykolejení ze svých zaběhaných životů. Vy rodiče, jste namísto své práce zůstali 24/7 se svými dětmi a zastáváte mimo rodičovské role i roli učitelů a průvodců. My průvodci, zvyklí být s Vašimi dětmi celé dny venku a vymýšlet jim vzdělávací program, jsme se zase ocitli za svými počítači u administrativy.

Nikdo z nás zatím nedokáže říct, jak dlouho tahle situace bude trvat. Věřme ale, že se vše brzy k dobrému obrátí a my všichni budeme o spoustu zkušeností bohatší.

Když to nejde dveřmi, přijdeme oknem

Protože osobní setkávání asi ještě pár týdnů nebude možné a my bychom s vámi i dětmi přece jen rádi zůstali v kontaktu, založili jsme takový malý blog. Můžeme se tak potkávat alespoň virtuálně, přes okna vašich prohlížečů.

Několikrát týdně zde budeme přidávat různé nápady, které můžete dělat spolu s dětmi doma nebo na zdravotních procházkách do přírody. Objeví se tady věci, které jsme měli teď na jaře v plánu ve školce, různé aktivity na procvičování hlavně pro předškoláky (ale nejen pro ně) nebo zajímavé informace ohledně vzdělávání.

Neberte to prosím jako „domácí úkoly“, které s dětmi musíte splnit, spíše jako inspiraci, pokud nebudete mít zrovna jiné plány a nebudete chtít nechat dětské (a hlavně ty předškolácké) ruce a hlavy zahálet.

Zároveň budeme moc rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu od vás. Co byste si na blogu přáli. Jak často byste rádi nějaký ten příspěvek. Co zajímavého děláte s dětmi vy. Nebo cokoliv vás napadne. Využít můžete buď komentáře pod příspěvkem, email nebo Facebook.

První jarní den – první úkol

A protože je dnes první jarní den, máme pro vás jarní sluníčkový úkol na procvičení motoriky a koordinace oko-ruka při stříhání. Zkuste s dětmi vystříhat sluníčku paprsky přesně po čáře. Obrázek slunce s paprsky si můžete buď vytisknout z přiloženého souboru pdf nebo si nakreslit vlastní.

Všechny zdravím Markéta 🙂