Menu Zavřeno

Klub šnečků

Klub Šnečků pro rodiče s dětmi je určen všem mámám, tátům a dětem od 1 do 4 let, kteří by se rádi seznámili s lesní mateřskou školou a jejím prostředím, zvykli si na pobyt mezi dětmi nebo jen rádi trávili pravidelně čas v přírodě a společnosti podobně naladěných rodičů.

Přirozeným a pozvolným způsobem si zde děti zvykají na prostor školky, režim v ní a ty nejmenší i na první kontakty v kolektivu starších dětí. Nenásilně se tak připraví na přestup do většího kolektivu a postupné osamostatnění se. Ve všem, co každý den děláme, využíváme krásného prostředí školky i místa, ve kterém se nachází. Snažíme se dětem přiblížit inspirativní svět přírody, vést je k poznání, že všichni jsme její neoddělitelnou součástí, že jsme na ní existenčně závislí, vše s ohledem na věk, schopnosti a individualitu dětí

PROGRAM

Program šnečků se co nejvíce přibližuje běžnému dopoledni v naší lesní mateřské školce.  Po ranním přivítání na děti čeká krátký program a poté vyrazí na objevitelskou výpravu do blízkého okolí, kde si budou moct dosyta vyhrát. Rádi se chodíme brouzdat k potůčku, do borovicového hájku, nebo nám děti ze školky zapůjčí jeden z jejich tajných bunkrů. Těšit se můžete i na Blátivou kuchyňku, krátké hry, divadýlko a především spoustu nových kamarádů.

A co nás čeká?

  • 1x měsíčně tvoření,
  • 1x měsíčně Divadélko,
  • 1x měsíčně výlet po vzdálenějším okolí (Koniklece, Farma s kozičkami, Obora…),
  • 1x měsíčně Slavnost.

DOCHÁZKA a platba

Důležitá je každotýdenní docházka po delší dobu, jen tak si děti mohou užívat dlouhodobějšího pobytu venku i v klimaticky nepříznivějších měsících. Školka je otevřena od 8:00, program probíhá od 9 do 11:30 h., v mrazivých dnech vyrážíme na výlety. Na první dopoledne se nemusíte přihlašovat, potěší nás ale, když nám dáte dopředu vědět.

Kolik za to?
Cena: 1500 Kč za pololetí (cca 80 Kč za setkání, platí se předem za všechna). 

Platbu převeďte prosím na účet lesní školky V Závětří u Fio banky 2400407378 / 2010. Do zprávy pro příjemce prosím uveďte Vaše jméno a Klub šnečků, případně můžete zaplatit 1. den v hotovosti.

Kontakt: klub.snecku@gmail.com