Menu Zavřeno

Tábory

Příměstské tábory 2024

Přihlašování probíhá od 25. ledna 2024 19:00 hod. Odkaz k přihlášení na tábory naleznete na konci stránky. Před přihlášením si prosím důkladně přečtěte informace níže.

Pojďte s námi prožít prázdninová dobrodružství v krásné přírodě kolem Pekárny a Žebětínského rybníka. Děti čekají dny plné dobrodružství a kamarádů během sedmi báječných týdnů příměstských táborů.

TERMÍNY

Pokud je tábor již obsazen, neváhejte se hlásit jako náhradníci, často se nějaké místo později uvolní.

TermínNázev táboraMístaVěkHlavní vedoucí
08.07. – 12.07.Cesta do pravěku164 – 7 letGábina Hofírková
12.07. – 14.07.Víkend pro Absolventy1610 – 14 letTomáš Chalupský
15.07. – 19.07.Dobytí severního pólu164 – 7 letDita Majerová
22.07. – 26.07.Vikingské dobrodružství164 – 7 letOndřej Dedík a Veronika Hasíková
22.07. – 26.07.Cyklotábor186 – 9 letTomáš Chalupský
29.07. – 02.08. Letopisy Narnie164 – 7 let Blanka Corbitt
05.08. – 09.08Po stopách tajemství přírody164 – 7 letMarkéta Dopitová
12.08. – 16.08. Cesta ke hvězdám164 – 7 let Sita Stančíková
19.08. – 23.08.Barevné království – a jak to bylo dál?164 – 7 letMarie Škvařilová
30.08.Rozloučení s prázdninami  

CO JE PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR?

Tábor bez přenocování. Pro děti je připraven zábavný program během dne, večer jsou opět doma s rodinou. Příměstský tábor může být prvním krokem k osamostatnění vašich dětí a „přípravkou“ na opravdové tábory bez rodičů. Není však vhodný jako adaptace na školku pro děti, které s docházkou nemají ještě zkušenost.

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN?

Příměstský tábor v lesní školce je určen zpravidla pro děti ve věku od čtyř do sedmi let, plus pro jejich sourozence z první třídy. Cyklotábor je určen dětem starším, cca od šesti do devíti let. Výjimky je možné udělat po předchozí domluvě s vedoucím tábora.

KDE SE BUDE KONAT?

Základnu budou děti mít v prostorách lesní mateřské školy V Závětří, ke kterým patří ovocný sad, lesík, louka a potůček. Nebudou chybět výlety do blízkého okolí, k přírodním památkám Žebětínský rybník a Pekárna, lesoparku, mokřadu a ke statku Eliot.

A KDY?

Tábory probíhají téměř po celé prázdniny vždy od pondělí do pátku. Děti můžete přivést každý den od 8.00 do 9.00 a vyzvednout si je do 16:30.

CENA

Cena za jeden turnus je 2.000 Kč + stravné 500 Kč.

Na cyklotáboře je cena vyšší kvůli bezpečí dětí, které lze zajistit jen zvýšením počtu průvodců! Cena 2550 + stravné 700 Kč.

PROGRAM DNE

08:00 – 09:00příchod
08:00 – 09:00přivítání, hraní, tvoření
09:00 – 09:30ranní kruh, úvodní aktivity k tématu, svačina
10:00 – 12:00výprava do přírody spojená s volnou hrou s řízeným programem na téma týdne
12:00 – 13:00oběd
13:00 – 14:00pohádky, tvoření, volná hra
14:30 – 15:00svačina
15:00 – 16:00odpolední činnost, řízený program
16:00 – 16:30vyzvedávání rodiči, volné hraní, volné tvoření (dle potřeby a nálady dětí)

REZERVACE MÍSTA A PŘIHLÁŠKA

Na tábor je nutné se předem přihlásit, použijte prosím přihlášku přes systém Webooker (viz odkaz na konci stránky). Každého účastníka je nutné přihlásit zvlášť (i pod stejným e-mailem), přihláška slouží jako závazná smlouva.

V nejbližší možné době po vyplnění přihlášky vás budeme kontaktovat ohledně potvrzení přihlášení a zašleme vám podrobnější informace. Místo na táboře vám bude rezervováno po dobu sedmi dní od potvrzení přihlášení, v tomto termínu je nutné zaslat platbu za tábor (vyčkejte na fakturu).

Zadané informace podléhají režimu nakládání s osobními údaji.
Pokud si nevíte rady, obraťte se na nás, kontakty jsou uvedeny níže.
Berte prosím na zřetel, že nejsme schopni odpovídat na e-maily okamžitě, popř. se váš dotaz může ztratit v záplavě pošty a nevšimneme si ho. V případě prodlevy nás prosím znovu kontaktujte. Děkujeme za pochopení.

CENA A PLATBA

Cena za jeden turnus tábora je 2 000 Kč plus stravné 500 Kč (děti nad 8 let 700 Kč).

Cyklotábor za 2550 + 700 Kč stravné.

Cena zahrnuje:

 • pedagogický dozor
 • pitný režim
 • spotřební materiál
 • obědy a odpolední svačiny
 • pojištění

V ceně není zahrnuto jízdné a vstupné na případných výletech, ani úrazové pojištění.

ZPŮSOB PLATBY

Výše platby za letní tábor v LMŠ V Závětří je stanovena na 2500,- Kč/týden (V případě Cyklotáboru za 3250 Kč/týden).
Nevratnou zálohu 500,- Kč je potřeba složit do 7 dnů od potvrzení přihlášky na účet školky: 2400407378 / 2010 u Fio banky.
Zbytek je potřeba doplatit do 30. dubna 2024.

Platbu proveďte na základně faktury ze systému Webooker, kterou obdržíte po potvrzení přihlášení. Pro správné párování platby je třeba uvést variabilní symbol uvedený na faktuře, do zprávy pro příjemce uveďte „TÁBOR – JMÉNO A PŘÍJMENÍ DÍTĚTE“.

Na příměstské tábory V Závětří lze využít brněnský projekt rodičovské vouchery. (pro uhrazení doplatku částky k záloze).

Stornopoplatky

 • Záloha 500 Kč splatná do 7 dní po potvrzení přihlášky na tábor je nevratná. V případě zrušení registrace tábora propadá ve prospěch organizátora.
 • Po zaplacení plné ceny je možné vrátit platbu pouze v případě, když za dítě nastoupí náhradník.
 • Pokud za sebe najdete náhradníka, Vaše platba se vám vrací ponížená o administrativní poplatek 250 Kč.
 • V případě, že za Vás náhradník nenastoupí, Vaše platba propadá ve prospěch organizátora.
 • Při absenci dítěte je třeba řádné odhlášení (emailem na tabory.v.zavetri@gmail.com) do neděle 12:00 před zahájením tábora, v opačném případě se platba stravného nevrací.

STRAVOVÁNÍ

Každý den je pro děti připraven teplý oběd a odpolední svačina s dostatkem ovoce a zeleniny. Během táborů jsme obvykle schopni zajistit stravu bezmléčnou, bezlepkovou a bezvaječnou. Obědy a svačiny odebíráme z jídelny zdravého životního stylu Veg8café, v případě jejich dovolené 29.7. – 9.8.2024 dodavatel ještě není znám (v minulých letech Rebio, případně Kocourek, zde možný problém s bezlepkovou stravou, která není k dispozici zároveň bezmléčná a vegetariánská).

ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

První den tábora rodiče odevzdají potvrzení o bezinfekčnosti a kopii kartičky pojištěnce – v obálce nadepsané jménem účastníka.  

V přihlášce nezapomeňte uvést jakékoliv zdravotní omezení či specifika Vašeho dítěte.

Všichni naši průvodci mají kurz první pomoci. Pokud Vaše dítě užívá nějaké léky nebo má jiná zdravotní omezení, informujte nás o tom v příslušné části přihlášky .
Při předávání si první den tábora s vedoucí vše ještě prosím ujasněte, nezapoměňte upozornit na jakékoliv zdravotní omezení či specifika Vašeho dítěte.
Součástí přihlášky je potvrzení o bezinfekčnosti a souhlas s užitím osobních údajů (viz. přílohy níže).

CO S SEBOU NA TÁBOR:

 • Batůžek s dopolední svačinou, pitím a pláštěnkou,
 • krém na ochranu proti slunci, repelent,
 • deku, příp. polštářek a spacího mazlíčka na odpočinek po obědě,
 • vhodnou obuv do terénu a náhradní obuv: pohorky, sandálky, gumáky,
 • oblečení podle počasí,
 • pokrývku hlavy,
 • náhradní oblečení ve viditelně podepsané tašce
 • a na cyklotábor vlastní kolo, helmu a láhev na kolo.

UPOZORNĚNÍ

TÁBORY KONČÍ ÚKLIDEM

Příměstské tábory ve školce V Závětří končí každý pátek odpoledne úklidem školky, aby i další tábor mohl začít v upraveném prostředí. Budete mít možnost rozloučit se s pedagogy a ostatními dětmi a možná se teprve dozvíte, co děti za celý týden prožily.

Pátek bude zároveň příležitostí vyzvednout si zapomenuté věci jako ručníky, ponožky a spacáky, kterých nám tu každoročně zůstává několik krabic.

Zároveň vás zveme na Rouzloučení s prázdninami poslední srpnový pátek.

Předem děkujeme.

DALŠÍ OTÁZKY?

Pokud máte další otázky, kontaktujte naši koordinátorku na mail tabory@vzavetri.czNÁPOVĚDA K REGISTRACI PŘES SYSTÉM WEBOOKER

Pro přihlášení na letní příměstský tábor je nejprve nutné se registrovat a vytvořit si uživatelský účet v systému Webooker. Po přihlášení si v účtu otevřete záložku Studenti a zde přidáte všechny děti, které chcete přihlašovat. Poté můžete jednotlivé děti registrovat na vybrané tábory (kurzy).

Po úspěšném přihlášení dostanete na email o přijetí zájmu o tábor, poté vyčkejte na zprávu s potvrzením registrace a pokyny k platbě, případně informací, že je daný termín tábora již naplněn.

Podrobný návod k registraci naleznete ZDE.