Menu Zavřeno

Cyklotábor I + II

Proč je kolo lepší než auto? Protože ho můžu sám řídit, opravit a dokonce i postavit. Budeme se učit kolo seřídit i řídit, umýt, namazat, ale i zamazat. Slečny a chlapci si jistě najdou čas i na zkrášlení kola a dopravní předpisy. Na naše malé cyklisty čekají jízdy zručnosti, jízda lesem, jízda polem i kratší úseky po cyklostezce. Vlastní kolo, helma a světla podmínkou, stejně jako chuť jezdit na kole.

Táborový vedoucí: Tomáš Chalupský

Cyklotábory poběží paralelně s dalšími tábory, program i většina zázemí bude oddělena.

Cyklotábor má letos dva turnusy.

Tábor pro starší děti (v srpnu) je určen pro zkušené cyklisty 9 – 12 let (po domluvě i málo starší), kteří se nebojí ušlapaných kilometrů. Program bude náročnější a pestřejší, výlety delší, pobyt v BKB celodenní s workshopem a tak dále. Pokud byste, milí rodičové, měli nějaký nápad nebo tip na výjezd, ozvěte se. Pokud byste se chtěli zúčastnit některého z dnů, ozvěte se rovněž.

Turnus pro mladší děti (červenec) bude stejný jako předešlé roky. Je určen pro mladší děti 6 – 9 let. Zdatní cyklisté z řad školkových dětí se mohou zúčastnit po domluvě.

PROGRAM TÁBORA

Sportovně pracovní tábor pro nadšené cyklisty a cyklistky. V areálu Vlaštovčí třídy společně postavíme trail, na kterém děti zdokonalí své jízdní zdatnosti. Každý den nás čeká dopolední výlet (cca +/-10 km), po obědě a odpočinku výukový program, volná jízda a ve čtyři startují společné výlety s rodiči, které nás letos zavedou na Lipový vrch, do BKB a na Prýgl.

Kolo s přehazovačkou je doporučeno, s horským či trekovým kolem si děti užijí více srandy. Jízda výhradně terénem, po cyklostezkách a krátkých úsecích silnic u školky a Eliotu. Bezpečnost zajistí 1 průvodce na každých 6 dětí. Helma je povinné vybavení.

Průběh dne

08:00 – 08:45Příchod
09:00 – 12:00Dopolední výjezd (Eliot – Kopce – Obora – Žebětínský rybník – Křivá borovice – Zaječí Hora)
12:00 – 13:00Oběd
13:00 – 14:00Klidová část dne
14:00 – 15:30Rukodělné práce (dopravní značky, mytí kol, mazání, lepení a výměna duše, stříhání zámku…)
15:30 – 16:00Svačina
16:00 –Odpolední výlet s rodiči (Lipový vrch, BKB, Prýgl)

CENA

Cena tábora je je vyšší z důvodu vyššího počtu dospělých: 2.550 + stravné.

Servírujeme výjimečně chutná a komplexní jídla z ověřené kuchyně.

UPOZORNĚNÍ

TÁBOR NENÍ URČEN PRO DĚTI, KTERÉ JEŠTĚ NEUMÍ JEZDIT NA KOLE.

Výjezd do obory (2020, cyklotábor 1)
Matuško na vysokom kole: „Bude to velký!“ (2020, první návštěva brněnské Cyklokuchyně)
Tomáš, vedoucí tábora, se synem, na cargo kole, 1. 6. 2019