Menu Zavřeno

Lidé V Závětří – vedení a koordinace

Michaela Křivánková

Zakladatelka a koordinátorka lesní mateřské školy V Závětří, čtvrteční Klub šnečků pro rodiče s dětmi, má na starosti ekonomické záležitosti a web.

Myšlenka lesních mateřských škol mne oslovila již v devadesátých letech, kdy jsem poznala první tzv. přírodní školku v bavorském Mnichově. Zde jsem vystudovala i filozofickou fakultu, obory jazykověda, němčina pro cizince a vývojové poruchy řeči u dětí. Po dlouhých letech strávených jako au-pair a chůva jsem se vrátila plna zážitků a zkušeností zpět na Moravu, kde jsem v roce 2012 spolu se svým mužem založila lesní školku V Závětří. Školka a zahrada kolem ní se staly naším domovem, zde vychováváme naše tři syny a sledujeme taje okolní přírody. Momentálně s dětmi čas ve školce trávím poněkud méně, plně mne zaměstnává administrativní činnost a nejmladší syn, se kterým jsem na rodičovské dovolené. Nejčastěji nás potkáte ve čtvrtek v Klubu šnečků.
Kurzy a semináře: cyklus Přírodní pedagogika s Rudi Hettichem, Studium pro asistenty pedagoga, roční vzdělávací cyklus Školka blízká přírodě (Asociace LMŠ), Velký zdravotnický kurz Červeného kříže a ZDrSEM, Respektovat a být respektován, cyklus Koordinátor lesních mateřských škol (Asociace LMŠ), Zdravotní výchova nejmenších, Vývojové poruchy řeči u dětí, DaF – němčina pro nejmenší (Mnichov).
Michaelu můžete kontaktovat přes krivankova@vzavetri.cz

Mgr. Markéta Dopitová – koordinátorka pro docházku

Markéta je vaším člověkem ohledně přijímání nových dětí, docházky a omluv a především obědů. V Závětří vede environmentální výchovu a spolu s dětmi se stará o naši přírodní zahradu. V Závětří pracuje již od roku 2015 a potkáte ji zde každé pondělí, úterý, středu a občas i čtvrtek.
Více o Markétě pod Lidé V Závětří – průvodci.
Markétu můžete kontaktovat přes pedagog.v.zavetri@gmail.com.

Hana Šalplachtová – účetní LMŠ a spolku

Naše paní účetní pro lesní klub i lesní mateřskou školu.