Menu Zavřeno

Lidé V Závětří – vedení a koordinace

Michaela Křivánková – ředitelka LMŠ

Zakladatelku a ředitelku lesní mateřské školy V Závětří najdete ve třídě Vlaštovek každé pondělí a úterý, na starosti má navíc ekonomické záležitosti a web. Můžete mne kontaktovat přes krivankova@vzavetri.cz.

Myšlenka lesních mateřských škol mne oslovila již v devadesátých letech, kdy jsem poznala první tzv. přírodní školku v bavorském Mnichově. Zde jsem vystudovala i filozofickou fakultu na LMU. Po dlouhých letech v zahraničí jsem se vrátila plna zážitků a zkušeností zpět na Moravu, kde jsme v roce 2012 založili lesní školku V Závětří. Školka a zahrada kolem ní se staly naším domovem, zde spolu s mým mužem vychováváme naše tři syny a s napětím sledujeme taje okolní přírody. Ve školce mne najdete v třídě Vlaštovek, někdy i u těch nejmenších – Kulíšků nebo Šnečků. Mimo to se věnuji administrativním záležitostem a jsem ředitelkou LMŠ.
Kurzy a semináře: Kvalifikační studium pro ředitele škol a školských zařízení, Asistent pedagoga, kurzy Přírodní pedagogiky, Lesní terapie a her s Rudi Hettichem, Resilience s Karl-Heinz Bittlem a Sybille Weiler, Respektovat a být respektován, cyklus Koordinátor lesních mateřských škol a další u Asociace lesních MŠ, Školka blízká přírodě, Zdravotní výchova nejmenších, Vývojové poruchy řeči u dětí a DaF – v Mnichově a další.

Motto: „Leží-li ti na srdci blaho tvých dětí, nech je zakusit trochu zimy a hladu.“

Mgr. Markéta Dopitová – koordinátorka pro docházku

Markéta je vaším člověkem ohledně přijímání nových dětí, docházky a omluv a také obědů. V Závětří vede environmentální výchovu a spolu s dětmi se stará o naši přírodní zahradu. V Závětří pracuje již od roku 2015 a potkáte ji zde po celý týden ve třídě Poštolek. Více o Markétě pod Lidé V Závětří – průvodci. Markétu můžete kontaktovat přes pedagog.v.zavetri@gmail.com..

Hana Šalplachtová – účetní LMŠ a spolku

Naše paní účetní pro lesní klub i lesní mateřskou školu.