Menu Zavřeno

Co nás čeká na podzim

Na co se můžete těšit vy nebo vaše děti ve školce? Kam půjdeme, pojedeme, nebo kdo přijde k nám do školky.

TermínCo
4.9.2023/24V pondělí se po prázdninách opět sejdeme ve školce.
12.9.Třídní schůzkaV úterý 12.9. se od 16:30 uskuteční třídní schůzka k novému školnímu roku. Přijďte prosím v hojném počtu.
14.9.Výlet do mlýnaCo se děje ve mlýně? Sraz na zastávce Zoologická zahrada v 8:00, v 8:13 odjezd autobusem do Veverské Bítýšky. Návrat kolem 12:30 do školky.
22.9.Dožínková slavnostBlížící se svátek sv. Václava připadá na dobu dozrávání plodů a oslav úrody, kdy se loučíme s pomalu uvadající vnější letní krásou v přírodě a vítáme přicházející podzim, který by v nás měl probouzet sílu vnitřní, tolik potřebnou pro překonání dlouhé zimy. Dožínková slavnost se vším, co k tomu patří. Ochutnávání dobrot z domu i ze školky, moštování, sušení jablíček. Těšíme se na vás.
22.9.Společné šitíŠití termopolštářků s třešňovými peckami.
29.9.Michaelaská slavnostStejně jako Michael při svém boji s drakem, musely děti během září překonat strach a najít v sobě kus odvahy při nástupu do nového prostředí a seznámení s novými kamarády. Tuto odvahu je třeba ocenit, a proto se vydáme na tajuplnou výpravu do dračí sluje. Dopolední slavnost pro děti. Společné vaření na ohni.
2.10.PředškoláciPřísně tajná předškolácká výprava s Ondřejem a Markétou. Odchod ze školky 8:15, přijďte prosím včas!
7.10.BrigádaSpolečné sobotní setkání ve školce pro ty, kterým se pracuje lépe ve společnosti ostatních. 8:30-16:30.
říjenOboraDo Kohoutovické obory za prasátky. Termín dle počasí.
20.10.BeneficeV pátek 20.10. budeme ve školce s dětmi slavit Den Stromů. Dopoledne věnujme péči o stromky a keříky v zahradě a odpoledne vás všechny zveme na benefiční akci na výstavbu nového celoročního týpí pro nejmladší Poštolky a Vlaštovky a opláštění Vlaštovčí terasy.
29. – 30.10.Podzimní prázdninyI o podzimních prázdninách zůstává naše školka v případě zájmu otevřena. Děti jsou automaticky odhlášeny. Pokud půjde vaše dítě do školky, nahlašte jej prosím včas na nástěnce 
10.11.Martinská slavnostV pátek 10. 11. odpoledne se s námi můžete opět vydat po stopách příběhu svatého Martina a podělit se o martinský rohlíček se svými kamarády a blízkými. Těšíme se na všechny v 16:30.
1.12Adventní spirálaV období radostného očekávání Vánoc na děti čeká adventní spirála, kde najdou světýlko, kterým můžou prozářit sebe i svět kolem nás. Dopolední aktivita pro děti.
11.12Divadlo Polárka pro předškolákyDivadelní představení Ježíškova košilka v divadle Polárka. V pondělí 11. prosince divadlo pro nejstarší děti 5+, odchod 8:30 ze školky).
19.12.Vánoční oheňPřijďte se s námi v úterý odpoledne naladit na blížící se Vánoce, tentokrát v teple ohně s ochutnávkou cukroví od maminek, pouštěním lodiček…
5.1.Tříkrálová sbírkaLetos poprvé se spolu s dětmi zapojíme do Tříkrálové sbírky Charity České republiky.
Divadlo PolárkaDivadelní představení Co by kdyby v divadle Polárka. Úterý 16. 1. v 9:00 u divadla Polárka (pro nejstarší děti po domluvě odchod 8:00 ze školky).
25.1.Ptačí svatbaDopolední slavnost pro děti. „Znám já ptáčka jednoho, dudek se jmenuje, který se oženit chce, sojku si brát bude.