Menu Zavřeno

Sluchové pexeso

Dnes vás Adéla zve k výrobě sluchového pexesa. Sluchové pexeso nám trénuje paměť a hlavně sluchové vnímání, které je opět důležité pro rozvoj řeči a pozdější čtenářské dovednosti. Výroba je opravdu jednoduchá. Budete k němu potřebovat několik ruliček od toaletního papíru a cokoliv, co se do nich může dát. Já jsem například použila korálky, kamínky, lístky z květin, zmačkané papírky, ale fantazii se meze nekladou.

Pexeso vytvoříte tak, že ruličku od toaletního papíru na jednom konci připneme sešívačkou. Následně ruličku naplníme a z druhé strany ji poté taky sešijeme. A tím je pexeso hotové. A pak už jen zbývá  si ho zahrát. Čím podobnějšími materiály ruličky naplníte, tím složitější pexeso bude. Pro začátek si můžete udělat pouze pár dvojic, později můžete doplňovat další.

K tvoření sluchového pexesa nemusíte používat pouze ruličky od toaletního papíru, můžete využít žlutá vajíčka z kinder vajíček či různé krabičky. Jediné, co je nutné dodržet je, že krabičky musí být stejné. Vizuálně nesmí jít vytvořit dvojice, pouze sluchově.

Přikládám fotografii svého sluchového pexesa, jako inspiraci. Budu ráda pochlubíte-li se i vy svými výtvory, inspirujete i vy mě.