Menu Zavřeno

Včelka z kinder vejce

Bzzz. Zdravím vás ze školky plné rozkvetlých špendlíků a bzučících včel. Včelky už mají jaro v plném proudu a pilně sbírají pyl z květů na špendlících a tak stromy hučí. Pokud budete chtít svou vlastní včelku, můžete si ji vyrobit podle návodu od Gábiny. 

K dnešnímu vyrábění potřebujete žlutý plastový obal od kinder vejce, pet lahev, provázek, papíry, permanentní fix, nůžky a lepidlo.

Z pet lahve za pomoci rodičů uřízněte kalíšek z vrchní části i s vrškem. Pomoc rodiů bude ještě potřeba z provrtáním dírek do kinder vejce a vršku od pet lahve (jde to krásně tenkým nahřátým hřebíkem). Včelky si vyrobíme z kinder vejce polepením proužků z hnědého nebo černého papíru, nalepením křídel a malováním očí. Dírkou provléneme provázek a druhý konec provlékneme vrškem pet lahve. Do kinder vejce dáme malý kamínek na zatížení a zbývá jen ozdobit pet lahev vystřiženými květinami.

Vznikla nám házecí hra při které trénujeme obratnost a trpělivost. Včelka létá na květ tak, že lahev držíme za hrdlo a švihem se snažíme trefit ji do kalíšku.