Menu Zavřeno

Benefice 2023 – odměny pro dárce

S dětmi jsme pro vás připravili sadu pravých domácích čajů, sušené zeleniny a další výrobky. Za každou skleničkou stojí někdy i hodiny usilovného sběru, krájení a sušení. Produkty zde zveřejněné jsou prozatím volné, další budou postupně přibývat. Doporučená cena 1 skleničky (velikost od Opočenského nebo Jihočeského jogurtu či od Ehrmann, sem tam i od okurek) je 500 Kč. Cenu můžete upravit. Jednotlivá balení se můžou mírně lišit. Do platby prosím napište, o kterou skleničku máte zájem a pro koho ji máme schovat. Vyzvednutí ve školce v Den Benefice, v pátek 20. října odpoledne.

Čekání na Vánoce si můžete zpříjemnit skládáním vánočních hvězd. V sadě podrobný návod slovem i obrazem a 80 transparentních papírů v 10 barvách přímo na hvězdy do oken.Dřínky, poklad od Pekárny v limitované edici. Tato „potravina budoucnosti“ je letos obzvláště vzácná, podařilo se nám nasbírat stěží misku, která čeká jen na vás. Šetrně sušené na 36°C.Ještě nemáte pytlík na ručníčky do batohu, sáček na zástěru do krabice a také vám chybí něco skladného do batohu na dětské poklady? Vzory pro kluky i holčičky, v jednom dyzajnu nebo každý jiný.
S dětmi jsme pro vás připravili sadu pravých domácích čajů. V této sklenici 0,7 l najdete nejenom lahodný obsah, ale i kus tradice tohoto místa.
S čajem s poetickým názvem Hořící láska ze starých receptur můžete zažít léčivou sílu kopřivy, slunečnice topinambur, měsíčku, yzopu, lípy, ostružiníku a meduňky.
S dětmi jsme pro vás připravili sadu pravých domácích čajů. Ve skleničce o velikosti cca 400 ml najdete nejenom lahodný obsah, tentokrát trnky, ale i kus tradice tohoto místa.
Ručně sbírané trnky od Pekárny, sušené při teplotě 36°C, se spoustou vitamínu C.
„Siam Queen“ thajská bazalka
Pro milovníky thajské a vietnamské kuchyně. Také nedáte dopustit na polévku Tom Yum nebo závitky?  Pak vám doma nesmí chybět královna mezi bazalkami. K tomu na porovnání sklenička bazalky pravé.
Šetrně sušená při teplotě 36°C.
S dětmi jsme pro vás připravili sadu pravých domácích čajů. Ve skleničce 400ml najdete nejenom lahodný obsah, tentokrát hložinky, ale i kus tradice tohoto místa.
Ručně sbírané hložinky – plody hlohu peřenoklaného, sušené šetrně při teplotě 36°C. Pro relaxaci a snadnější usínání.
S dětmi jsme pro vás připravili sadu pravých domácích čajů. Ve skleničce 400 ml najdete nejenom lahodný obsah, tentokrát šípky z růže šípkové, ale i kus tradice tohoto místa. Přírodní zázrak plný vitamínů a antioxidantů, kterého se ve školce nemůžeme nabažit, šetrně sušený na našich kamnech v maringotce.

Sušená zelenina
Vlastnoručně vypěstovaná zelenina – sušená při teplotě 42°C.
Směs sušené zeleniny do polévky: mrkev, petržel, celer, pastinák, cibulka a česnek.
Sušená rajčata – odrůdy neznámé, samy od sebe vysemeněné, ale moc dobré.
Epsomská sůl s levandulí
Koupelová sůl s levandulí a levandulovým olejem
Dopřejte si relaxační koupel v Epsomské soli s vůní levandule. Teplá koupel s epsomskou solí uvolňuje svaly a odbourává stres. Sůl změkčuje ztvrdlou kůži, hydratuje a čistí pokožku. Levandule působí příznivě na pokožku a svou vůní podtrhuje relaxační účinek koupele.
Epsomská sůl s měsíčkem
Koupelová sůl pomerančovým olejem a měsíčkem. Zvláčňující, protistresová, relaxační…
Epsomská sůl obsahuje vysoké množství hořčíku a síranu, které jsou lehce vstřebatelné kůží. Koupelí v naší soli tak doplníte nedostatek hořčíku a květ měsíčku působí blahodárně na pokožku, zjemňuje ji a zvláčňuje, účinný je také na ekzémy, akné, celulitidu a strie.
Sušená ačokča
Ačokču, peruánskou rostlinu pěstovanou mmj. k udržení optimální hladiny cholesterolu, používáme jako přísadu do zeleninových polévek, bramborových jídel, gulášů, pod dušené maso a všude tam, kde se nehodí běžná sušená směs zeleniny. Můžeme také pomlet na prášek a pít jako čaj, ačokča totiž údajně pomáhá při léčbě respiračních chorob a jakopodpůrný prostředek při cukrovce.
Limitovaná edice, dřínky od Pekárny. Ochutnejte dřínky, dávno zapomenuté ovoce. Sušené dřínky se používají pro přípravu chutného čaje, který je plný zdraví prospěšných látek. Stačí pouze zalít horkou vodou a nechat chvíli vyluhovat. Tento nápoj by měl ulevit od žaludečních potíží, pomáhá při průjmech, snižuje bolest hlavy a údajně působí také proti horečce.Potřebujete potrénovat jemnou motoriku zábavným způsobem? Pak je pro vás jako dělaná sklenice 0,7 l plná výborných oříšků lísky turecké. Potřebujete jen kladivo, kámen u cesty nebo pařízek ve školce a už můžete začít trénovat. A co s výsledkem? Co si vyrobit takové mléko nebo máslo? Návod na lískové mléko najdete zde. A pokud z oříšků při louskání zůstane jen drť, nevadí, u nás se roztlučené oříšky s medem používali při kašli.Jaro, léto, podzim, zima – pro každé roční období ten pravý čaj. Jednou směs bylin se sušenou kůrou biopomeranče, podruhé bylinkový výběr s bezem a diviznou, podzimní čaj plný šípků, ostružiníku a jablíček nebo letní mátové osvěžení. Přijďte si vybrat podle chuti a nálady. Vše šetrně sušené na čerstvém vzduchu nebo v sušičce na 36°C.