Menu Zavřeno

Co nás čeká na podzim?

Na co se můžete těšit vy nebo vaše děti ve školce? Kam půjdeme, pojedeme, nebo kdo přijde k nám do školky.

TermínCo
1.9.2020/21V úterý se po prázdninách opět sejdeme ve školce.
2.-3.9.Malování cedulekPřijďte si odpoledne s dětmi namalovat cedulku na spacáky a podepsat dětem boty a oblečení Chvíli u nás posedět, případně se seznámit s rodiči nových dětí nebo popovídat se známými tvářemi.
17.9.Třídní schůzkaVe čtvrtek 7.9. se od 16:30 uskuteční třídní schůzka k novému školnímu roku. Přijďte prosím v hojném počtu.
23.9.Medová snídaněJak vzniká med? Proč jsou včelky tak důležité? A co je to vlastně včelařství? Příchod do školky nejpozději v 8:45, v 9:30 společná snídaně. ( prosíme o zabalení chleba s máslem na svačinu)
25.9.PředškoláciPřísně tajná předškolácká výprava s Tomem a Gábinou. Odchod ze školky 8:30, přijďte prosím včas!
3.10.BrigádaSpolečné sobotní setkání ve školce pro ty, kterým se pracuje lépe ve společnosti ostatních. Od 8:30
7. – 8. 10Michaelská slavnostStejně jako Michael při svém boji s drakem, musely děti během září překonat strach a najít v sobě kus odvahy při nástupu do nového prostředí a seznámení s novými kamarády. Pojďme to tedy společně oslavit.
Michelský svátek také připadá na dobu dozrávání plodů a oslav úrody, kdy se loučíme s pomalu uvadající vnější letní krásou v přírodě a vítáme přicházející podzim, který by v nás měl probouzet sílu vnitřní, tolik potřebnou pro překonání dlouhé zimy.
říjenOboraDo Kohoutovické obory za prasátky. Termín dle počasí.
21.10.Den stromůVe středu 21.10. budeme ve školce s dětmi slavit Den Stromů. Dopoledne věnujme péči o stromky a keříky v zahradě a odpoledne si můžete na školkovou zahradu vysadit vlastní strom, keř nebo kytičku, případně před zimou opečovat ten, který už zasazený máte.
29. – 30.10.Podzimní prázdninyI o podzimních prázdninách zůstává naše školka v případě zájmu otevřena. Děti jsou automaticky odhlášeny. Pokud půjde vaše dítě do školky, nahlašte jej prosím včas na nástěnce 🙂
10.11.U tří koníkůVzdělávací program na farmě U tří koníků – tentokráte s programem Koně. Řekneme si něco o životě koní a péči o ně, děti si samy koníka vyhřebelcují a povozí se na něm. Sraz v 8:30 v Komíně na konečné trolejbusu č. 36.
11.11.Martinská slavnostVe středu 11. 11. odpoledne se s námi můžete opět vydat po stopách příběhu svatého Martina a podělit se o martinský rohlíček se svými kamarády a blízkými. Těšíme se na všechny v 16:30.
DivadloPřesun na 15. leden (Slon a mravenec)
27.11.Adventní spirálaV období radostného očekávání Vánoc na děti čeká adventní spirála, kde najdou světýlko, kterým můžou prozářit sebe i svět kolem nás. Prosíme o muzikanty a zpěváky a příchod do 16:30 (Byla cesta byla ušlapaná, Moje malé světýlko, Tak sem sobě…)
18.12.Vánoční oheňPřijďte se s námi v pátek odpoledne naladit na blížící se Vánoce, tentokrát v teple ohně s ochutnávkou cukroví od maminek, pouštěním lodiček…